Najlacnejšie PZP

najlacnejšie PZPPri pátraní po najlacnejšom PZP zabúdame na to, že cesta na jeho nájdenie sa nám značne zjednodušila. Je to práve vďaka online pripojeniu a rôznym virtuálnym nástrojov, ktoré vám porovnanie a výpočet ponúk uľahčia v čo najväčšej miere. Ak chcete uzatvoriť najlacnejšie zákonné poistenie cez kalkulačku, kde sa výpočet môže stať dokonca aj zábavou. To, že sa jeho uzatvorenie neoplatí podceňovať už asi veľmi dobre viete. Nakoľko ide o zákonné nariadenie, jeho nerešpektovanie by znamenalo jeho porušenie a teda aj rôzne sankcie. V našom príspevku si povieme všetko, čo je potrebné o tomto zabezpečení vedieť. Málokto vie, že aj lacné povinné zmluvné poistenie vozidiel plní takú funkciu ako jeho drahší variant. Ako je to možné a prečo na to využiť práve Finermat? Hneď vám to prezradíme.

Zákon určuje minimálny limit krytia

Ako sme si vyššie uviedli, ide o zákonné nariadenie. A štát si tým pádom môže dovoliť limitovať niektoré podmienky poisťovní. Aby neboli rozdiely v poistnom a poistnom plnení priepastné, rozhodli sa stanoviť limit. Preto každé povinné zmluvné poistenie vozidiel má také krytie, ako jeho drahšia obdoba. Kryje totiž škody na majetku až do 1 milióna eur a na zdraví až do 5 miliónov eur. Ako vidíte, skutočne viete, za čo platíte. Samozrejme, za príplatok si môžete tieto krytia navýšiť aj ak máte najlacnejšie PZP.

Čo je však potrebné vedieť, ani drahé, ani lacné PZP nepokryje škody, ktoré spôsobíte prevádzkou vášho prostriedku sebe alebo jemu. Vzťahuje sa len na tie poškodenia, ktoré spôsobíte iným účastníkom cestnej premávky pri manipulácii s vaším poisteným dopravným prostriedkom. Poisťovňa vie preplatiť úplne všetko, ak škody neboli spôsobené úmyselne. To sa bude po nahlásení udalosti aj prešetrovať. Pre každý prípad však majte po ruke záznam o spôsobení škodovej udalosti, pretože bez neho vám nielenže nepomôže ani drahé PZP.

Cena PZP pre zabezpečenie dopravného prostriedku

Ceny sa veľmi rôznia. Podľa druhu prostriedku sa ročné poistné pohybuje od 10 po niekoľko stoviek eur. Pričom najnižšia suma sa vzťahuje väčšinou len na prívesné vozíky. Poistné sa potom zvyšuje priamoúmerne výkonu a ročníku poisťovaného vozidla. Rozdiel medzi najlacnejším a najdrahším PZP toho istého prostriedku však môže predstavovať aj niekoľko stoviek eur. Ak je pre vás každé ušetrené euro dôležité, o to viac je nutné, aby ste si posvietili na možnosti zabezpečenia. Nie je to vôbec náročné a zvládne to skutočne každý.

Lacné PZP vďaka online kalkulačke

Cesta krajinouTo, že ste sa dostali k tejto stránke je pre vás veľmi dobre. Dozviete sa totiž, kde si bezplatne a rýchlo urobiť porovnanie a výpočet vašich možností zabezpečenia rôznych dopravných prostriedkov. Ak si kliknete na výraz označený v úvode, budete presmerovaný na stránku, v ktorej si tento nástroj môžete vyskúšať. Nepochybujeme, že budete určite veľmi milo prekvapený. Online kalkulačka vám urobí porovnanie a zobrazí výpočet povinného zmluvného poistenia vozidiel behom niekoľkých sekúnd a ihneď uvidíte, čo sa oplatí a čo už naopak nie je.

Aby ste sa k vašim možnostiam dopracovali, je potrebné vypísať formulár s technickými parametrami prostriedku. Požadovať sa môžu aj niektoré neosobné informácie. Nemusíte sa báť, nič z toho, čo zadáte, nebude zneužité. Zisťovania najlacnejšieho PZP online pomocou kalkulačky je dokonca aj nezáväzné, čiže nemáte žiadnu povinnosť si z ponúkaných výsledkov aj niektorý vybrať. Ak si však nájdete ponuku, ktorú by ste si nechceli nechať prejsť pomedzi prsty, o akúkoľvek možnosť môžete požiadať klikom na ňu.

Záruka na najlacnejšie PZP

Cena a peniazeTo, že vám daná kalkulačka zobrazí lacné zákonné poistenie vozidiel online nie je žiaden výmysel. Ide o výborné ponuky na trhu. Jednak preto, že daný nástroj obsahuje ponuky až 11 poisťovní, čiže máte istotu, že nič výhodnejšie vám neunikne. Onak preto, že nikto vám nezaráta toľko zliav ako práve tento nástroj. Neraz aj pracovníci v pobočke zamlčia, na aké zľavy máte nárok. Tu to rozhodne nehrozí.

Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie vozidiel vám garantuje tú najlepšiu cenu a čo najviac možných aplikovaných zliav. Už len za samotný fakt uzatvorenia zmluvy online vám niektorí poisťovatelia znížia cenu poistného až o 10%. Prečo to teda nevyužiť? Porovnajte si vaše možnosti ešte dnes, veď to, že je povinné zmluvné poistenie vozidiel s nízkou cenou ešte neznamená, že je zlé a že vás neuchráni.

Čo všetko možno poistiť cez najlacnejšie PZP?

Pomocou danej online kalkulačky si môžete poistiť skutočne všetko, čo si tento typ zabezpečenia žiada. Či už motorové alebo nemotorové prostriedky ako napr.:

  • osobné auto,
  • nákladné autá,
  • traktor či iné poľnohospodárske a pracovné stroje,
  • historické,
  • prípojné a návesné vozidlá,
  • motocykel,
  • autobusy atď.

Tento nástroj nie je limitovaný len na osobné auto ako to u jeho obdôb býva. Táto online kalkulačka vám dokáže za počkaním zobraziť najlacnejšie PZP na skoro všetky vozidlá.

Pozor na zelenú kartu

Aby ste sa vyhli zbytočným pokutám, túto kartu noste vždy v prostriedku, nakoľko dokazuje prítomnosť tohto zabezpečenia vo vozidle. Pričom platí, že zelená karta je povinná u nás a aj v zahraničí. Ani lacné poistenie vozidiel nie je od tejto povinnosti ukrátené a pri nepreukázaní sa touto kartičkou vám hrozia pokuty od niekoľkých stoviek až po niekoľko tisíc eur. V niektorých zahraničných štátoch sa táto situácia môže skončiť aj zabavením vozidla.

Niektorí z vás sa možno pýtajú, ako sa ku karte dostanú, ak si uzatvorili povinné zmluvné poistenie online? Ľahko. Pri vybratí vhodnej ponuky z výsledkov kalkulačky a vypísaní vašich osobných údajov vám na mail, ktorý ste zadali, príde niekoľko dokumentov. V rámci nich aj dočasná zelená karta, ktorú si nezabudnite vytlačiť. Originál tejto karty vám bude doručený ako náhle poisťovňa zaregistruje platbu poistného.

Ako vidíte, získať najlacnejšie PZP už vďaka online pripojeniu nie je nič náročné. Porovnanie a výpočet ponúk si môžete vďaka bezplatnej kalkulačke urobiť behom niekoľkých sekúnd. Nemíňajte svoje peniaze a čas zbytočne, ak ich viete ušetriť na maximum.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *